megan ☕️ has logged 294 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Desk Set

Desk Set

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possessed

Possessed

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna Karenina

Anna Karenina

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Humoresque

Humoresque

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hamlet

Hamlet

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry