megan ☕️ has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hanging Tree

The Hanging Tree

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
College

College

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Veiled Aristocrats

Veiled Aristocrats

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hours and Times

The Hours and Times

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry