megan ☕️ has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yearning

Yearning

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wise Girl

Wise Girl

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Accident

Accident

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Libeled Lady

Libeled Lady

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wicked Lady

The Wicked Lady

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Primrose Path

Primrose Path

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tall Target

The Tall Target

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin and the Magic Lamp

Aladdin and the Magic Lamp

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Caught

Caught

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The April Fools

The April Fools

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Night to Remember

A Night to Remember

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
Edit this entry  
24
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
What's Cookin' Doc?

What's Cookin' Doc?

1944
×
★★½
Edit this entry  
22
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry