megan ☕️ has logged 34 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Woman Chases Man

Woman Chases Man

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
Edit this entry  
30
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
Edit this entry  
30
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
Edit this entry  
30
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
Edit this entry  
30
Cookie Num Num

Cookie Num Num

2021
×
Edit this entry  
30
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Film Unfinished

A Film Unfinished

2010
×
Edit this entry  
27
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mortal Storm

The Mortal Storm

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Go-Between

The Go-Between

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cobweb

The Cobweb

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's Love I'm After

It's Love I'm After

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Audrey

Audrey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
King Kong

King Kong

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry