• Minions: The Rise of Gru

  • Five Nights at Freddy's

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • A Whisker Away

    ★★

  • TFW No GF

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

  • The Cloud in Her Room

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Gorillaz: Reject False Icons

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Helluva Boss

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Enter the Anime

    ½

  • Airplane Mode

    ½

  • Full Force

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Wishing Apple

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Away

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Violent Night

    ★★★★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Greatest Battle of Human History

  • Shazam!

    ★★★★