• Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Aviator

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

  • Loki

    ★★★★

  • Good Manners

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Evasion

  • Twilight City

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Beyond Borders

  • Burrow

  • News of the World

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Safety

  • Rose Island

    ★★★★

  • The Holiday Movies that made us

  • Audrey

    ★★★½

  • La mémoire du Médaillon d'OR

  • Sundown

  • Mank

    ★★★★½

  • My Friend Who Shines in the Night

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • Rebecca

    ★★★½

  • You Sold My Rollerskates?

  • Soul

    ★★★

  • Le retour des vagues

  • Hubie Halloween

    ★★★★½

  • Colza

  • Enola Holmes

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • A Parks and Recreation Special

  • A Modern Farewell

  • Astartes

  • A Quiet Place Part II

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Courier

  • Model Citizen

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker