Adam Cash has logged 338 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing 2

Sing 2

2021
×
Edit this entry  
31
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Generation

My Generation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
22
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Alley

Thunder Alley

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How Much Affection?

How Much Affection?

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Heavy

Heavy

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Only You

Only You

1994
×
Edit this entry  
22
Pentecost

Pentecost

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider

Spider

2007
×
Edit this entry  
22
Alive in Joburg

Alive in Joburg

2005
×
Edit this entry  
21
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
H.B.

H.B.

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
On Time

On Time

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
Sebastian's Voodoo

Sebastian's Voodoo

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Apricot

Apricot

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hawaii

Hawaii

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stripes

Stripes

1981
×
Read the review Edit this entry  
13
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Identity

Identity

2003
×
★★
Read the review Edit this entry