Adam Cash has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man Rots from the Head

Man Rots from the Head

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fiddling Around

Fiddling Around

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Third Man on the Mountain

Third Man on the Mountain

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pre-Opening Report from Disneyland

The Pre-Opening Report from Disneyland

1955
×
Read the review Edit this entry  
27
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Read the review Edit this entry  
23
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
FLOTSAM

FLOTSAM

×
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Behind the Scenes with 'Goldfinger'

Behind the Scenes with 'Goldfinger'

1995
×
Edit this entry  
08
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry