• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½