• The Grucifixion

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★

  • Bad Buddy

    ★★★★½

  • Army of Thieves

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • Ang Balay ni Conrad

  • Halawod

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • A Cycle of Cloud and Rain

    ★★★★

  • Love in the Ungodly Hour

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Belle

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

  • Blush

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Evil Angel

  • Last Twilight in Phuket

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Older Brother Turtle

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Firebird

    ★★★★½

  • Traffic Man

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Replay

  • The Man with the Answers

    ★★★½

  • Khaite FW21

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★½

  • Mayday

    ★★

  • Passing

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Pui Pui Molcar

  • Death to 2020

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • He Who Is Without Sin

  • Happiest Season

    ★★★

  • 死んだ僕の彼女

  • You Are Here

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Someone Has to Die

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Plumber

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • Another Round

    ★★★★