• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • The Magnificent Seven

  • Hacksaw Ridge

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Star Trek Beyond

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • The Jungle Book

  • Swiss Army Man

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Creep

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World