Anna has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry