• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Bo Burnham: Inside

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Hamilton

  • Emma.

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lupin III: The First

  • 1917

    ★★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Cuddle Weather

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

  • Spider-Man: Far from Home

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

  • Yes, God, Yes

  • Captain Marvel

  • Honey Boy

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Ralph Breaks the Internet

  • Eye of the Beholder: The Art of Dungeons & Dragons

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

  • The Little Hours

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Office Christmas Party

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • The Magnificent Seven

  • The Founder

  • Lady Macbeth

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings