Adam has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
August at Akiko's

August at Akiko's

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pigs and Battleships

Pigs and Battleships

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Señorita

Señorita

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sideways

Sideways

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry