• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★★

  • The Silence of Others

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★

  • The Return

    ★★★★

  • August at Akiko's

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Flower Boy: A Conversation

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Happy End

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★★

  • Chavela

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Michael Che Matters

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Kevin Hart: What Now?

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Man Rots from the Head

  • Ghostbusters

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Piper

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Hands of Stone

    ★½