• X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Lemonade

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Allegiant

    ★★

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Zoolander 2

    ★★

  • Cameraperson

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • Concussion

    ★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Paper Towns

    ★★½

  • Minions

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • San Andreas

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Love

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Furious 7

    ★★★

  • Home

    ★★

  • Insurgent

    ★★

  • Taxi

    ★★★★★

  • Field Niggas

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Mistress America

    ★★★★½

  • Dope

    ★★★★

  • Knock Knock

    ½

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Into the Woods

    ★★★

  • Selma

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Penguins of Madagascar

    ★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • Lava

    ★★★½

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

  • The Book of Life

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • The Giver

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Fluffy Movie

  • Hercules

    ½

  • 21 Chump Street

  • Maleficent

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Million Dollar Arm

    ★½

  • The Way He Looks

    ★★★★½

  • Muppets Most Wanted

    ★★

  • Rio 2

    ★★★

  • Divergent

    ★★½

  • Noah

    ★½

  • Chef

    ★★★★½