• The Batman

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • A Man Named Scott

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Smokin Granny

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

  • Being James Bond

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • Predestination

  • Loki

  • 22 vs. Earth

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Happy Birthday Mr Bean

  • Creating The Queen's Gambit

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Human House

  • Soul

    ★★★★★

  • The Plumber

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • 76 Days

    ★★★

  • Mainstream

  • I Am Greta

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Boss Baby: Get That Baby!

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • To: Gerard

  • Da 5 Bloods

    ★★★★