• Little Women

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Itzhak

    ★★½

  • Marshall

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Disobedience

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★½

  • It

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Glass Castle

    ★★½

  • The Only Living Boy in New York

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The House

    ★★

  • Rough Night

    ★★★

  • The Book of Henry

    ★½

  • Megan Leavey

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Mummy

  • The Rider

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • The Circle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ½

  • Life

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Lucky

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Table 19

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½