Adam has logged 274 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dead Rising: Endgame

Dead Rising: Endgame

2016
×
Edit this entry  
12
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Super

Super

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★½
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Edit this entry  
27
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Edit this entry