Adam has logged 14 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Pixels

Pixels

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Company of Heroes

Company of Heroes

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry