Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
Edit this entry  
13
The Pit

The Pit

2020
×
Edit this entry  
11
Calamity Jane

Calamity Jane

2020
×
Edit this entry  
11
The White Fortress

The White Fortress

2021
×
Edit this entry  
11
Unsound

Unsound

2019
×
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
04
The Captain

The Captain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
SpaceBoy

SpaceBoy

2021
×
Edit this entry  
03
I Never Cry

I Never Cry

2020
×
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
Edit this entry  
30
Kid Candidate

Kid Candidate

×
Edit this entry  
28
Together Together

Together Together

2021
×
Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
Edit this entry  
26
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
25
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Edit this entry  
23
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
Edit this entry  
21
The Castle

The Castle

2019
×
Edit this entry  
21
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Masha

Masha

2020
×
Edit this entry  
19
Raise the Bar

Raise the Bar

2021
×
Edit this entry  
18
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
15
Wake Up On Mars

Wake Up On Mars

2020
×
Edit this entry  
13
Gang

Gang

2015
×
Edit this entry  
13
Descent

Descent

2020
×
Edit this entry  
10
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Summer Blur

Summer Blur

2020
×
Edit this entry  
05
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Any Day Now

Any Day Now

2020
×
Edit this entry  
05
Z

Z

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fighter

Fighter

2020
×
Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
Edit this entry  
13
Parents

Parents

1989
×
Edit this entry  
12
Young and Dangerous

Young and Dangerous

1996
×
Edit this entry  
11
See You Then

See You Then

2021
×
Edit this entry  
10
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Edit this entry  
09
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
Edit this entry  
08
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Edit this entry