Adam has logged 289 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hooked: The Legend of Demetrius Hook Mitchell

Hooked: The Legend of Demetrius Hook Mitchell

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
20
L

L

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
17
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
Edit this entry  
15
Time

Time

2006
×
Edit this entry  
14
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
Edit this entry  
14
Mangrove

Mangrove

2020
×
Edit this entry  
09
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
Edit this entry  
09
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Edit this entry  
08
Police Story

Police Story

1985
×
Edit this entry  
08
Black Rain

Black Rain

1989
×
Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
03
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★
Edit this entry  
30
Killing Zoe

Killing Zoe

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Insert Coin

Insert Coin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Visible Trauma

No Visible Trauma

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Line Fever

White Line Fever

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skins

Skins

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry