adamcheek3 has logged 25 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quentin Tarantino: 20 Years of Filmmaking

Quentin Tarantino: 20 Years of Filmmaking

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Don't

Don't

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Machete

Machete

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alex & Me

Alex & Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirt

Dirt

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Race

The Last Race

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Born Racer

Born Racer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gentleman Driver

The Gentleman Driver

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry