Adam has logged 30 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Do I Not Like That - The Final Chapter

Do I Not Like That - The Final Chapter

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Animals

Animals

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Edit this entry  
15
Runaway

Runaway

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Martial Law II: Undercover

Martial Law II: Undercover

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★
Read the review Edit this entry