Adam Moody has logged 38 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Swimming with Sharks

Swimming with Sharks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kevin Smith: Too Fat For 40

Kevin Smith: Too Fat For 40

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
George Carlin: On Location at USC

George Carlin: On Location at USC

1977
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Comedians of Comedy: Live at The Troubadour

The Comedians of Comedy: Live at The Troubadour

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Comedians of Comedy: Live at the El Rey

The Comedians of Comedy: Live at the El Rey

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
Patton Oswalt: No Reason to Complain

Patton Oswalt: No Reason to Complain

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Superstar

Superstar

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Demetri Martin. Person.

Demetri Martin. Person.

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Jim Gaffigan: Beyond the Pale

Jim Gaffigan: Beyond the Pale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crisis

Crisis

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gabriel Iglesias: Hot and Fluffy

Gabriel Iglesias: Hot and Fluffy

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: For What It's Worth

Dave Chappelle: For What It's Worth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Norwegian Ninja

Norwegian Ninja

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Abduction

Abduction

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry