• Cry Macho

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Being James Bond

  • Karen

    ½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Beckett

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • Demonic

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Jolt

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Till Death

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • The Birthday Cake

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Infinite

  • Awake

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Traveler

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Resort

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • Naked Singularity

    ★★★½