• Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Moxie

  • Cherry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Locked Down

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Cut Throat City

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Becky

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island