Adhitya has logged 35 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Atticus Institute

The Atticus Institute

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Affliction

Affliction

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Gundala

Gundala

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
You Get Me

You Get Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Canvas

Canvas

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★½
Edit this entry