• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Little Mix: LM5: The Tour Film

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tudo Bem

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Out

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Query

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jesy Nelson:

    ★★★★

  • Vai que Cola 2: O Começo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½