carlos has logged 13 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★
Edit this entry  
06
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry