AD has logged 117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Affections

Affections

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry