adrie has logged 14 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Monday

Monday

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry