adrianbalboa has logged 215 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Detour

Detour

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Billy Elliot: The Musical

Billy Elliot: The Musical

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Othello

Othello

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Search Party

Search Party

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry