adrianbalboa has logged 21 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack Whitehall Live

Jack Whitehall Live

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service Revealed

Kingsman: The Secret Service Revealed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marc Jacobs & Louis Vuitton

Marc Jacobs & Louis Vuitton

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trolls

Trolls

2016
×
½
Read the review Edit this entry