• Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • The Drop

    ★★★★½

  • The Spectacular Now

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Won't Back Down

    ★★★★

  • That Awkward Moment

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Rent: Filmed Live on Broadway

    ★★★★★

  • Carousel

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★½