Adrian has logged 513 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombiepura

Zombiepura

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
06
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry