Sort by

AdrianMoviez has logged 56 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marlon Wayans: You Know What It Is

Marlon Wayans: You Know What It Is

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read prior review Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dry

The Dry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ribbon of Sand - North Carolina's Outer Banks

Ribbon of Sand - North Carolina's Outer Banks

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry