Adrián has logged 726 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Room Called Heaven

The Room Called Heaven

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Lax Riddle Unit

A Lax Riddle Unit

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
In Titan's Goblet

In Titan's Goblet

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
15
New York Near Sleep for Saskia

New York Near Sleep for Saskia

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skagafjördur

Skagafjördur

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Final del verano

Final del verano

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Thief's Daughter

A Thief's Daughter

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Passage to India

A Passage to India

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sanctorum

Sanctorum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mother

Mother

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Regu

Regu

2017
×
Edit this entry  
16
The Tree, the Mayor and the Mediatheque

The Tree, the Mayor and the Mediatheque

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry