• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½