• Dear Evan Hansen

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Judas and the Black Messiah

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • On the Rocks

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • A Secret Love

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ½

  • The Last Thing He Wanted

  • Spaceship Earth

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

  • Little Women

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Thirsty

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Grass Is Greener

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Shazam!

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Hail Satan?

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Stella's Last Weekend

    ★★½

  • Slice

  • If Beale Street Could Talk

  • Free Solo

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Mr. SOUL!

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Duck Butter

  • Happy Birthday, Marsha!

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Unfriended: Dark Web