• Thor: Love and Thunder

  • Squid Game

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Kingdom of Silence

  • American Murder: The Family Next Door

  • Supernova

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ammonite

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Given

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Project Power

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

  • Tigertail

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½