Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Versus

Versus

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zigeunerweisen

Zigeunerweisen

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry