• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • ¿Quien se ríe ahora?

    ★★★★

  • Single’s Inferno

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Tasty Florida (Movie)

    ★★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • My Beautiful Man

    ★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★

  • My Sweet Dear

    ★½

  • My Name

    ★★★½

  • The King's Affection

    ★★★½

  • My Love Mix-Up!

    ★★★½

  • Please Tell Me So

  • Maid

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Lost

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★½

  • D.P.

    ★★★½

  • Upcoming Summer

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Sweet Curse

    ½

  • Light on Me

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★★

  • Queer You Are

    ★★★★

  • At a Distance, Spring is Green

    ★★

  • Fingers After

  • Hold Me

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • I Promised You the Moon

    ★★★½

  • Mad for Each Other

  • Be Loved in House: I Do

    ★½

  • Last Twilight in Phuket

  • Cruella

    ★★

  • Move to Heaven

    ★★★★

  • The Innocent

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Kingdom: Legendary War

  • Graduation, Present + Propose

  • We Best Love: Fighting Mr. 2nd

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • You Make Me Dance

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • To My Star

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • We Best Love

    ★★

  • Color Rush

  • Triple - Do You Want?

  • The Mess You Leave Behind

    ★★

  • True Beauty

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I Told Sunset About You

    ★★★★

  • Start-Up

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Cross the Line

    ★★★★

  • Cherry Magic

    ★★★★