aestills has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wilde

Wilde

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maurice

Maurice

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
½
Edit this entry  
22
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Out in the Dark

Out in the Dark

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Samantha Hudson, a story about faith, sex and electro-queer

Samantha Hudson, a story about faith, sex and electro-queer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Thesis

Thesis

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry