Perry has logged 213 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry