Perry has logged 22 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Quigley Down Under

Quigley Down Under

1990
×
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry