Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★½
Edit this entry  
13
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★
Edit this entry  
09
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
Passion

Passion

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★½
Edit this entry  
30
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Machete

Machete

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Edit this entry  
12
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Odds

The Odds

2019
×
Edit this entry  
09
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★½
Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★½
Edit this entry  
04
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★
Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Contraband

Contraband

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
High Crimes

High Crimes

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
Inside Man: Most Wanted

Inside Man: Most Wanted

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Edit this entry  
14
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★½
Edit this entry