Sort by

Afc has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Sully

Sully

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Edit this entry  
14
A Call to Spy

A Call to Spy

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★
Edit this entry  
12
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★½
Edit this entry  
12
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
Edit this entry  
11
The Firm

The Firm

1993
×
★★
Edit this entry  
11
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★½
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Julia X

Julia X

2011
×
Edit this entry  
25
Bound

Bound

1996
×
★★½
Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★
Edit this entry  
23
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★
Edit this entry  
21
The Liability

The Liability

2012
×
Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★½
Edit this entry  
13
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★
Edit this entry  
09
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
Passion

Passion

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★½
Edit this entry  
30
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Edit this entry