Bruno has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Veneno

Veneno

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★½
Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Kids

Kids

1995
×
½
Edit this entry  
02
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry