AJ has logged 180 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Julia

Julia

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wilfred

Wilfred

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry